Ochlazovna s bazénem, ledem a vědrem

Provozní teplota: 8 - 15°C
Doporučená délka pobytu: cca 1-2 min.
Počet doporučených cyklů: vždy po saunovacím cyklu (lze nahradit i sprchou)
Kapacita lázně: 2

Ochlazovací bazének je určen pro ochlazování těla v rámci saunové procedury. Způsob užívání je pro každého individuální (stejně jako samotný pobyt v prohřívárně) a je proto nutné užívat bazének s rozvahou a případně se předem poradit s odbornou osobou (saunér, lékař apod.).

Po prohřátí těla v sauně by měla následovat fáze rychlého zchlazení pod sprchou (max. 5 minut), v jezírku, bazénu nebo v kádi s vodou, která má teplotu 8 - 12°C (max. 2 minuty), nebo v zimě na sněhu či v prohlubni ledu. Když opět pocítíme potřebu tepla, fázi chlazení je třeba ukončit. Chlad přiměje cévy, aby se stáhly, a vrátí krevní oběh do stabilního stavu. Obnovení "zchlazeného" krevního oběhu se urychlí pomocí teplé lázně nohou v sedě. Koupel nohou trvá 3 - 5 minut.

Příjemný pocit tepla na celém těle se dostaví velmi rychle.

Závěrečné ochlazení by mělo zabránit pocení poté, co se saunující oblékne.

Při vstupu, výstupu a pohybu okolo bazénku je nutno se držet instalovaného madla a je potřeba dbát na zvýšenou možnost NEBEZPEČÍ UKLOUZNUTÍ! Před vstupem do bázenku je nutno se opláchnout ve sprše!

Wellness & SPA

Náš hotel disponuje jedním z nejmodernějším Wellness & Spa center v České Republice s širokou nabídkou služeb. Přijďte se ponořit do oázy klidu a harmonie v příjemném prostředí o celkové rozloze 800 m2.

Více »

Kongresy a konference

Jsme ideálním místem pro uspořádání konferencí, školení, jednání, večírků, teambuildingu a dalších akcí. Nabízíme špičkové vybavení a technické zázemí, různorodé prostory, speciální menu a další.

Více »

Sport a volný čas

Hotel disponuje velkým vnitřním i venkovním sportovištěm, které potěší každého návštěvníka, a navíc spoustu okolních zajímavých míst. Vyberte si z naší nabídky volnočasových aktivit a zpříjemněte si pobyt neobyčejnými zážitky.

Více »